ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13568342
*
nr 1356 8342
Spegel
Sengustaviansk, med gouache, 79x37 cm
Kondition: Renoverad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 20:58:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 17:33:19
1
1.100 kr
22/10 22:30:44
2
1.000 kr
22/10 22:30:45
1
1.100 kr (Budbetjänt)
26/10 16:16:55
3
1.200 kr
26/10 17:03:09
2
1.500 kr
26/10 18:54:11
3
1.500 kr
26/10 18:54:11
2
1.500 kr (Budbetjänt)
26/10 18:54:40
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache sengustaviansk spegel speglar täckfärg vattenfärg
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:02
-
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:23
*
Spegel
Kondition: Renoverad
Läs om budbetjänten
nr 1356 8342
Spegel
Sengustaviansk, med gouache, 79x37 cm
Kondition: Renoverad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 17:33:19 | 1 | 1.100 kr |
22/10 22:30:44 | 2 | 1.000 kr |
22/10 22:30:45 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
26/10 16:16:55 | 3 | 1.200 kr |
26/10 17:03:09 | 2 | 1.500 kr |
26/10 18:54:11 | 3 | 1.500 kr |
26/10 18:54:11 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
26/10 18:54:40 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache sengustaviansk spegel speglar täckfärg vattenfärg
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:02 -
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:23